XI. Csillagászati Makettkészítő Verseny

A Mira Csillagászati szakkör 2019. április 5-én rendezte a XI. csillagászati Makettkészítő versenyét. Az alsó tagozatról 20 tanuló, a felső tagozatról 3 tanuló jelentkezett. A gyerekek két kategóriában mérhették össze tudásukat. Volt, aki holdkompot, parancsnoki űrhajót, Holdról visszatérő egységet, míg mások terepasztalt készítettek. Az eredményhirdetésre 2019. április 17-én került sor a Kulturűlis Központban, mely után a gyerekek előadáson, kiállításon vehettek részt valamint emléklapot kaptak eredményes munkájukért. A helyezettek okleveleket és a csillagászathoz kapcsolódó ajándékokat vehettek át.

Iskolánk tanulói az alábbi eredményeket érték el:

Terepasztal kategóriában:

I. Uhljár Dániel László 3. a

II. Kulcsár Anna Helga 3. a

III. Zamba Inez 3. a

Űrrakéta, űrhajó, holdkomp kategóriában:

I. Reibl Dániel 2. b

II. Tar Tünde 3. a

III. Ozgyin Szabolcs Martin 3. a

Különdíj: Szöllősi Roland 6. b

Köszönetet szeretnénk mondani Fődi Andrásné Ani néninek a verseny megszervezéséért és lebonyolításáért. Mind a szülők, mind a diákok nagyon jól érezték magukat ezen a programsorozaton.

Nagyszénás, 2019. 04. 17.

 

                                                                                               Tarné Nagy Zsuzsanna

IMG_8746 IMG_8754a IMG_8772