X. Csillagászati Makettkészítő Verseny

A Mira Csillagászati szakkör 2018. április 6- án rendezte a X. csillagászati Makettkészítő versenyét. Az alsó tagozatról 13 tanuló, a felső tagozatról 3 tanuló jelentkezett. A gyerekek két kategóriában mérhették össze tudásukat. Volt, aki űrvárost, űrrakétát, más űrrepülőgépet, űrállomást készített. Az eredményhirdetésre 2018. április 20- án került sor a NAKK- ban.  A gyerekek előadáson, kiállításon vehettek részt ezen a napon. A diákok emléklapot kaptak eredményes munkájukért, a helyezettek pedig okleveleket és a csillagászathoz kapcsolódó ajándékokat vehettek át.

Iskolánk tanulói az alábbi eredményeket érték el:

I. Uhljár Dániel 2. a

I. Konczos Marcell ( óvodás)

II. Hári Luca 2. a

II. Tóth Boglárka 3. b

II. Tar Tünde 2. a

III. Reibl Dániel 1. b

III. Cseh Pálma 2. a

Oklevelet kapott jó munkájáért:

1. Balogh Roland 1. a
  2. Frák Mátyás 1. a
  3. Ozgyin Szabolcs 2. a

Különdíjban részesült:

1.Kulcsár Anna Helga 2. a

2.Zamba Inez 2. a

Emléklap eredményes munkájáért:

1. Dunai Dávid 2. b
  2. Bagi Zsombor 2. a
  3. Jávorka Levente 5. a
  4. Vincze Zsófia 5. b
  5. Simon Anikó 5. b

Köszönetet szeretnék mondani Fődi Andrásnénak, Ani néninek a verseny megszervezéséért és lebonyolításáért. Szülők és a diákok is egyaránt nagyon jól érezték magukat ezen a programsorozaton.

Nagyszénás, 2018. 04. 23.

Tarné Nagy Zsuzsanna

alsós munkaközösség-vezető