VII. KORTÁRS VERSMONDÓ VERSENY KÁRPÁT-MEDENCEI DÖNTŐJE

IMG_8543_v

2019. március 8-án reggel 22 lelkes és kissé izgatott tanulóval indultunk Békéscsabára. Ezen a napon rendezék ugyanis a VII. Kortárs Versmondó Verseny Kárpát-medencei döntőjét. Ebben az évben Mentovics Éva költőnő versei közül választhattak a versszerető tanulók. Közel 230 gyermek vett részt a versenyen, 28 oktatási intézmény képviseletében. Regisztráció után a gyerekek évfolyamonként külön-külön teremben mutathatták be verseiket. Iskolánk minden versenyzője szépen, hibátlanul mondta el a megtanult művet, hiszen alaposan felkészültek a megmérettetésre. Én a harmadik osztályosokat tudtam figyelemmel kísérni. Ezt az évfolyamot érte az a megtiszteltetés, hogy a zsűri egyik tagja a költőnő, Mentovics Éva volt. Kis várakozás után elérkezett az eredményhirdetés. Ezen a versenyen minden tanulót jutalmaznak. A mi iskolánk tanulói 4 arany, 6 ezüst és 12 bronz minősítést kaptak. Mindenki vidáman, kellemes élménnyel gazdagodva tért haza, és volt olyan tanuló, aki máris készül a következő évi versenyre!

Nagyszénás, 2019. március 8.

Zalai Sándorné

20190308_123052 IMG_8506 IMG_8515_v IMG_8530_v IMG_8535_v IMG_8543_v