„VERSELNI ARANY” VERSMONDÓ VERSENY

WP_20171110_012-min

„VERSELNI ARANY” VERSMONDÓ VERSENY

”SZARVASÉRT” Alapítvány versmondó versenyt hirdetett az Arany évhez kapcsolódóan, mivel 2017-ben ünnepeljük Arany János születésének 200. évfordulóját. A versmondó versenyre az intézményekben megrendezett házi verseny győzteseit lehetett nevezni. ,,A versmondó verseny célja: a verseken keresztül a kultúra, azon belül az irodalom, költészet iránti érdeklődés felkeltése. Arany János költészetének felhasználásával a nemzeti kultúra sajátosságainak megismertetése, az összetartozás élményének megtapasztalása, tájékozódás nemzeti irodalmi kincsestárunkban.’’-írja az Alapítvány a verseny felhívásában.

A versmondó versenyt 2017. november 10-én tartották a szarvasi GYSZC Székely Mihály Szakképző Iskola és Kollégium könyvtárában.  A gyermekek, fiatalok 5 kategóriában indulhattak. Az előadásokat független szakértői zsűri bírálta el. Iskolánkból négy tanulót neveztünk be. A verseny helyszínén nagyon kedvesen fogadtak bennünket. Az ünnepélyes megnyitón Dr. Dósa Zsuzsanna Arany János: A fülemüle című versét szavalta el. A verseny lebonyolítása kategóriánként külön-külön helyiségben történt. Közben kerekasztal-beszélgetés volt a felkészítő és a téma iránt érdeklődő pedagógusok részvételével. A verseny szünetében a rendezők színvonalas vendéglátásról gondoskodtak. Minden résztvevő emléklapot kapott. A helyezett tanulók oklevelet és könyvvásárlási utalványt kaptak jutalmul. A szervezők a felkészítő tanárok munkáját is könyvvásárlási utalvánnyal díjazták. Tanulóink rendkívül szép eredményeket értek el. Az alsós kategóriában I. helyezett lett Kulcsár Anna Helga 2. a osztályos tanuló, III. helyezést ért el Vida Nóra Adél 4. osztályos tanuló. A felsős kategóriában III. helyezést ért el Vincze Zsófi 5. b osztályos diák. Gratulálunk a diákoknak és felkészítőjüknek!

Tarné Nagy Zsuzsanna

alsós munkaközösség-vezető