Útravaló Ösztöndíjprogram

utravalo2

Az Útravaló Ösztöndíjprogram 2005 óta működik, idén Európai Uniós forrásokból. Az Útravaló Ösztöndíjprogram esélyteremtő alprogramjainak célja a hátrányos és halmozottan hátrányos helyzetű, köztük roma tanulók iskolai sikerességének elősegítése, motivációjuk és önértékelésük erősítése mentori támogatással. Ezen alprogramok:

• Az „Út a középiskolába” ösztöndíjprogram célja a részt vevő tanulók felkészítése érettségit adó középiskolában való továbbtanulásra.
  • Az „Út az érettségihez” ösztöndíjprogram célja a részt vevő tanulók támogatása a középiskola sikeres befejezése, a felsőoktatásba való bejutás elősegítése érdekében.

utravaloA mentori regisztrációt a köznevelési intézmény elfogadta, ezáltal megnyílt a lehetőség, hogy EFOP-3.1.4-VEKOP-15-2015-00001 Ösztöndíj és mentorálási támogatás hátrányos helyzetű tanulóknak – Útravaló Ösztöndíjprogramra tanulóink jelentkezhessenek. Tanulóink az”Út a középiskolába” alprogramra jelentkeztek. Iskolánkban három kolléga lett mentor, akik öt tanuló jelentkezési lapját nyújtották be. A jelentkezési űrlapot a mentor a tanulóval közösen töltötte ki. A jelentkezés benyújtásának határideje: 2016. szeptember 23. éjfél volt. Az első támogatási időszak 2016. szeptember 1-től 2017. június 30-ig tart.