Színházlátogatás Békéscsabán a Jókai Színházban

DSCF5257

A Nagyszénási Czabán Samu Általános Iskola alsó tagozatos diákjai közül 12 fő 3. osztályos és 18 fő 4. osztályos tanuló 2019. január 8-án, Békéscsabán a Jókai Színházban egy előadáson vett részt. Az EFOP 3.3.2. pályázat keretében a hátrányos helyzetű tanulók társaikkal közösen ingyenesen tekinthették meg a színházban a Weber Kristóf – Zalán Tibor: A SHÓwkirálynő c. zenés mesejátékot. Andersen Hókirálynő című klasszikus meséje alighanem valamennyi felnövekvő gyermek kedvenc olvasmányai közé tartozik. A kis Kay és Gerda felhőtlen barátságban és boldogságban él Gerda nagymamájának melegséget sugárzó otthonában, mígnem egy különös lény, a gyönyörű, ám jégszívű Hókirálynő bele nem avatkozik az életükbe, s magával nem ragadja Kayt az örök hó és fagy birodalmába. Gerda elhatározza, hogy ha bármi áron is, de visszahozza barátját a meleg szívek birodalmába, s útnak indul a kisfiú megmentésére. Kalandos útjának története maga a mese. Zalán Tibor átiratában a Showkirálynő nem a hó és fagy tartományaiba viszi magával a kisfiút, hanem a show-k lelket nyomorító, személyiséget elferdítő, műanyag világába. A színdarab úgy kritikája a ma média-világának, hogy nem direkt módon mond véleményt korunk veszélyekkel teli „szórakoztató kultúrájáról”. Gerdának sikerül Kayt kivonnia a SHÓwkirálynő gonosz mű-világának a varázslatából. A tanulók élvezték az előadás minden pillanatát.

Tarné Nagy Zsuzsanna

Nagyszénás, 2019. 01. 09.

felhasznált forrás: https://jokaiszinhaz.hu/a-showkiralyno

DSCF5257 DSCF5261 DSCF5258 DSCF5265 DSCF5259