Szavalóverseny az alsó tagozaton

2019. április 3-án tartottuk iskolánkban az immár hagyománnyá vált szavalóversenyünket, melyet a költészet napja alkalmából rendezünk meg. A versmondó verseny célja: a verseken keresztül a kultúra, azon belül az irodalom, költészet iránti érdeklődés felkeltése. A versenyre közel 50 több tanulónk jelentkezett. A megnyitó után az alsó tagozatos diákok három zsűri előtt, külön tantermekben adták elő megtanult verseiket. A feelső tagozatosok egy zsűri előtt, évfolyamonként szavalták el a költeményeket. A versenyre a diákokat elkísérhették szüleik, hozzátartozóik is. A zsűri tagjai pedagógusaink és meghívott vendégeink voltak. Az alsó tagozatosok közül minden évfolyamon az első három legügyesebb tanuló képviseli iskolánkat a Kondorosi Területi Szavalóversenyen, míg a 3-4. évfolyam legjobbja Orosházán a József Attila Területi Szavalóversenyen képviseli iskolánkat. Az idén Pavló Szandra 4. a és Vincze Zsófi 6. b osztályos tanulónk indult ezen a versenyen. Gratulálunk a diákoknak és a felkészítő pedagógusoknak!

A helyi szavalóversenyen alábbi eredményeket érték el tanulóink:

 1. évfolyam:
  I. Krivik Renáta 1. o.
  II. Hevesi János 1. o.
  Kulcsár Tibor Botond 1. o.

 

 1. évfolyam:
  I. Vastag Veronika 2. b
  II. Benkő Antal 2. b
  Frák Mátyás 2. b
  III. Győző Aletta 2. b
  Nagy Kristóf 2. b

 

 1. évfolyam:
  I. Kulcsár Anna Helga 3. a
  II. Uhljár Dániel László 3. a
  Zamba Inez 3. a
  III. Cseh Pálma Krisztina 3. a
  Vannai Lívia 3. b

 

 1. évfolyam:
  I. Pavló Szandra 4. a
  II. Danicska Réka 4. a
  III. Tóth Boglárka 4. b

 

 1. évfolyam:
  I. Szilágyi Viktória 5. o.
  II. Tatár Klaudia 5. o.
  III. Kovács Patrik 5. o.

 

 1. évfolyam:
  I. Vincze Zsófi 6. b
  II. Hódi Nikolett 6. b
  III. Bogár Daniella 6. a
  III. Farkas Veronika 6. a

 

 1. évfolyam:
  I. Kovács Panna 7. b
  Lentvorszki János 7. b

 

 1. évfolyam:
  I. Pusztai Evelin 8. a
  Hegyi Mária 8. b

IMAG3102 IMAG3103 IMAG3104 IMAG3105 IMAG3106 IMAG3107 IMAG3108 IMAG3109