Simonyi Zsigmond Kárpát-medencei Helyesírási Verseny vármegyei forduló

A Simonyi Zsigmond helyesírási verseny évről évre izgalmas esemény a magyar nyelv és helyesírás szerelmesei körében. Az eseménynek nemcsak a versenyzők, hanem a nyelv iránt érdeklődők széles köre is résztvevője. A verseny évről évre növekvő népszerűségét mutatja, hogy egyre többen vesznek részt rajta, és egyre több intézmény és médium hívja fel rá a figyelmet. A verseny nemcsak a helyesírás szabályainak megismerésére, hanem a nyelv szeretetének és tiszteletének kialakítására is lehetőséget ad. Az esemény kiváló lehetőség arra, hogy a résztvevők megmutassák tudásukat és szeretetüket a magyar nyelv iránt, miközben egy közösség részévé válnak, amelynek tagjai ugyanazért az értékért rajonganak.
Idén Zamba Inez 8. osztályos tanuló képviselte intézményünket, aki a vármegyei 46 döntős közül a rangos 7. helyen végzett. Hatalmas büszkeség ez Iskolánknak és felkészítő pedagógusának Kunstár Hajnalkának egyaránt.