Robotcsámborgás a Nagyszénási Czabán Samu Általános Iskolában

Az IKT MasterMinds Kutatócsoport néhány tagja által létrehozott Robotcsámborgás című program keretében Szelezsánné Egyed Dóra sikeres pályázata jóvoltából 2 héten keresztül lehetősége volt iskolánk tanulóinak megismerkednie a BlueBot padlórobottal és a ScottieGo! interaktív társasjátékkal , melyekkel a kódolás alapjait gyakorolhatják a gyermekek élményszerűen. A villogó, zümmögő robotbogárkát a tanulók irányíthatták különböző pályákon. A tanulók az alsós angolórákon és felsős magyarórákon  használták, az elsősök  pedig matekozhattak Zümivel, akit nemcsak kézzel, de IKT –eszközökkel is lehet irányítani. A 2- 3. évfolyam tanulói is megismerték egy bemutató keretében. Még a kézilabdaedzésén is tudtak vele játszani a gyerekek. A ScottieGo! – val a programozás magasabb szintjére léphettek a tanulók, és már a másodikosok is tudtak vele kódolni. A játékok szenzációsan fejlesztik a gyermekek algoritmikus gondolkodását, miközben hihetetlen élményt is nyújtanak számukra. A kiemelt bánásmódot igénylő tanulóknál is jól alkalmazható fejlesztésre és tehetséggondozásra is. Az iskolai könyvtári foglalkozások keretében bárki kötetlenül élvezhette a játék örömét. A gyermekek lelkesedését látva úgy gondoljuk, hogy iskolánk tanulói is nagyon boldogok lennének, ha nálunk is csámboroghatna néhány robotka. Köszönet illeti Fári Jánost és Mataisz Zsuzsannát, akik biztosították ezt a lehetőséget iskolánknak.

bluebot3 bluebot5 bluebot7 bluebot8 bluebotabc Scottie 3 Scottie megjött scottie2oszt