Pályaválasztási Vásár 2017.

DSCN0188-min

Pályaválasztási Vásár

Az idén is megrendezték a Békés Megyei Kormányhivatal és a Békés Megyei Kereskedelmi és Iparkamara szervezésével és támogatásával az általános és középfokú oktatási intézmények végzős tanulói számára a Pályaválasztási Vásárt. A rendezvény helyszíne Békéscsabán a Csaba Parkban volt, ahová iskolánk nyolcadikos tanulói 2017. november 9-én délután autóbusszal utazhattak ingyenesen.

Az utazást gondos előkészítés előzte meg, hiszen tanulóink egy héttel korábban érdeklődés kérdőívet töltöttek ki, amelynek eredményeképpen körvonalazódott, melyek azok a foglalkozási területek, amelyek iránt a gyerekek jobban érdeklődnek. Ezt összegezve csoportokat alakítottunk, és a szervezők érdeklődési területenként kalauzolták diákjainkat a vásár területén, ahol már várták érkezésünket.

Legfontosabb cél az volt, hogy olyan információt nyújtsanak a pálya-, szakma- és iskolaválasztás előtt álló fiatalok számára, amellyel segíthetik a munkaerő-piaci igényekhez igazodó pályadöntés meghozatalát.

A rendezvény helyszínén a középiskolákkal, felsőfokú oktatási intézményekkel, munkáltatókkal és a pályaválasztásban segítséget nyújtó szervezetekkel való személyes találkozás lehetősége mellett, az elmúlt évekhez hasonlóan idén is számos kiegészítő programot kínáltak. Lehetőség volt többek között elektronikus pályaválasztási tesztek kitöltésére, egyéni tanácsadás igénybe vételére, ösztöndíj lehetőségek megismerésére, villám spotokon keresztül érdekes információk megismerésére. Nagyon népszerű volt a „Kis Mesterek” játék, ahol értékes ajándékokat nyerhetnek a diákok. A bátrabbak kipróbálhattak egy-egy szakmai standnál gépeket, járműveket.

Tájékoztató kiadványokkal megrakodva, apróbb ajándékokkal és sok hasznos információ birtokában tértünk haza.

Ráczné Gálik Márta