Logo Országos Számítástechnikai Tanulmányi Verseny (Regionális forduló)

Logo Országos Számítástechnikai Tanulmányi Verseny (regionális forduló)

A Nemes Tihamér Országos Középiskolai Tanulmányi Versenyhez csatlakozva a Neumann János Számítógép-tudományi Társaság és az Informatika-Számítástechnika Tanárok Egyesülete, az Oktatási Minisztérium támogatásával és az ALADDIN Alapítvány a diákinformatikáért támogatásával, Logo programozási versenyt hirdet 1998 óta minden évben.

A verseny a 3-4. osztályos tanulók számára kétfordulós – iskolai és regionális –,
míg az 5-12. évfolyamos tanulóknak kiegészül a harmadik, országos fordulóval. A versenyen analizáló, konstruáló, szintetizáló jellegű elméleti és gyakorlati feladatokat (3-4 programkészítés) kell megoldani.

A regionális fordulót 2017. január 27-én rendezték meg az orosházi Táncsics Mihály Gimnáziumban.

Az Országos Versenybizottság döntése alapján a regionális fordulót követő eredmények:

Nagy Máté Miklós 4. b

Országosan 60 tanuló jutott be a megyei döntőbe. Elért pontszáma alapján Békés megyében

1. helyezett lett, országosan 12. helyezést ért el.

Liska Zsolt 6. a

Országosan 127 tanuló jutott a megyei fordulóba.
Elért pontszáma alapján 23-ként jutott az országos döntőbe, kategóriájában ő képviseli egyedüliként Békés megyét.
A verseny harmadik fordulója Budapesten az Eötvös Lóránd Tudományegyetemen lesz 2017. április 8-án.

Tóthné Engelhardt Anna

felkészítő pedagógus

———————————————

Logo Országos Számítástechnikai Tanulmányi Verseny regionális fordulóján készült képek:

Logo verseny