Lázár Ervin Program az 5-6-7. évfolyamon

A Lázár Ervin Program keretében az ötödik, hatodik és hetedik osztályos diákok kedden egy izgalmas és élményekkel teli interaktív néptánc bemutatón vehettek részt. Az esemény célja az volt, hogy a gyerekek testközelből ismerjék meg a magyar néptánc hagyományait, és aktív részvételük révén élményszerűen sajátítsák el a népi kultúra egy szeletét.

A bemutató során a Tabán néptáncegyüttes vezette be a gyerekeket a magyar néptánc világába. A programot egy rövid, de látványos előadás nyitotta meg, ahol a táncosok különböző tájegységek táncait mutatták be. Ezt követően a diákok is bekapcsolódhattak: a táncosok segítségével elsajátíthattak néhány alaplépést és koreográfiát.
Az interaktív néptánc bemutató a Lázár Ervin Program keretében kiváló példája annak, hogyan lehet a gyerekeket élményszerűen és aktívan bevonni a kulturális értékek megismerésébe. Az esemény nemcsak szórakoztató, hanem oktató jellegű is volt, így hozzájárulva a magyar népi hagyományok ápolásához és továbbadásához a fiatal generációk számára.
Köszönjük a szervezést a Békéscsabai Tankerületi Központnak.