Lázár Ervin Program 7. évfolyam

Az idei tanévtől bevezetett Lázár Ervin Programnak köszönhetően iskolánk 7. évfolyamos tanulói 2020. március 3-án Szarvason a Cervinus Teátrumban, a Valahol Európában című két felvonásos előadást nézhették meg osztályfőnökeikkel. A nagyszerű előadás alkalmával a művészek és a gyermekszereplők a második világháború végén zajló történéseket és az akkor élt hősöket elevenítették meg játékukkal, példát adva emberségből, szolidaritásból,

hűségből és a szabadságba vetett hit erejéből. A történet hősei bandába verődött csavargó gyerekek, akik egy romos kastélyban találnak menedéket, ahol a híres karmester, Simon Péter is él. Először – mivel “felnőtt”, tehát “ellenség” – fel akarják akasztani, ám a zenész és a gyerekek között hamarosan barátság szövődik, melyben Simon emberi tulajdonságain túl a zene varázsának is nagy szerepe van. Amikor az ellenük hergelt falusiak megtámadják a kastélyt, együtt védik meg a várat, és közösen harcolnak a fogságba esett kölykök kiszabadításáért. Közben véget ér a világháború, és a karmester az ódon kastélyt hivatalosan is a gyermekek otthonává teszi.
Nagyszénás, 2020. 03. 08.

                                                             Trnyik Gyöngyi

IMG_3796 IMG_3803 IMG_3804