IX. KORTÁRS VERSMONDÓ VERSENY KÁRPÁT-MEDENCE DÖNTŐJE

A Békéscsabai Jókai Színház és a Csabagyöngye Kulturális Központ támogatásával – a  pandémiára való tekintettel ebben a tanévben online formában rendezték meg a versszerető gyerekek fesztiválját.

A „főszereplő”, Gáti István mellett,  az eddigi döntőkön már szereplő költők közül kérték fel zsűrizni a volt zsűri elnököket, betűrendben: K. László Szilviát, Mentovics Évát, Nagyálmos Ildikót, Vesztergom Andreát.

A versenyző gyerekek szavalatáról videofelvételt készítettünk, amelyet feltöltöttünk egy megadott felületre. A Nagyszénási Czabán Samu Általános Iskola alsó tagozatáról 21 tanuló szavalatát küldtük be a versenyre, s mivel Gáti István tölti be ebben az évben a zsűri elnöki feladatot, az Ő vezetésével értékelte a zsűri a beküldött produkciókat. Az eddigieknek megfelelően arany, ezüst, bronz minősítést kaptak a résztvevők. Videóüzenetben kihirdették az eredményt, melyet a gyerekkel közösen néztünk meg 2021. március 5-én délelőtt az iskolában.

Iskolánk diákjai ismételten megmutathatták, hogy nagy szorgalommal, kellő kitartással milyen szép eredményeket lehet elérni. Gratulálok mindenkinek!

Tarné Nagy Zsuzsanna

ARANY MINŐSÍTÉS

Benkő Antal 4. b

EZÜST MINŐSÍTÉS

Dobróka Edina 2. a
Tóth Zsófia Csenge 2. a
Szuszán Tibor Tamás 2. a
Kulcsár Éva Nóra 2. b
Farkas Luca 2. b
Menárik Martin András 2. b
Krivik Renáta 3. o.
Kulcsár Tibor Botond 3. o.
Ács Adrienn 4. a
S. Nagy Kristóf Olivér 4. b