Idegen nyelv hete

2019. október 14. és 18. között került sor a Nagyszénási Czabán Samu Általános Iskolában az Idegen nyelv hete megrendezésére.

A hét témája éveken keresztül a Halloween volt, de ez alkalommal a Humán munkaközösségen belül olyan döntés született, hogy új dolgok kerüljenek előtérbe. Az idegen nyelv témája ebben az évben az országismeret lett, és Nagy Britannia állt a középpontban. A szokásokhoz híven minden délután színes programokkal vártuk a gyerekeket.

Október 14-én hétfőn délután plakátkészítő versenyen vehettek részt a tanulók, amely Nagy Britanniával volt kapcsolatos. Erre a programra elsősorban 5-6. osztályosok jelentkeztek, és ők Londont választották, hiszen számukra első sorban Anglia fővárosa volt a legismertebb.

Kedden makettkészítő versenyt rendeztünk, ahol a kisebbek londoni nevezetességek közül (Big Ben, Buckingham palota, piros telefonfülke) választhattak, hogy egyszerű maketteket készítsenek.

A 7. osztályos versenyzők nagyobb és bonyolultabb projektet vállaltak. A munkák között így létrejöhetett egy majdnem eredeti nagyságú piros telefonfülke, és egy nagyon precízen elkészített kisebb változat is. A makettkészítés mellett angol zászló készítésére is volt lehetőség.

Szerda délután az 5-6. osztályosok muffint sütöttek. A muffinok összeállítása közben a gyerekek új angol szavakat tanulhattak és közösen megtanultunk egy vidám, ideillő dalt is. Csütörtökön a 7-8. osztályosok muffin sütésére került sor. Mindkét délután a muffin kellemes illata áradt szét az iskolában és a gyerekek örömmel várták a finomság elkészülését.

Csütörtökön a muffin sütéssel egy időben zajlott a tökfaragó verseny is, melyet az udvaron tudtunk megrendezni a szép, napos időnek köszönhetően. Ebben az évben rengeteg tököt kaptunk külső felajánlásból, amit ezúton köszönünk!

Pénteken délután került sor az eredmény hirdetésre, és a versenyek győztesei átvehették az ajándékokat. Ezután kezdetét vette a party, melyet angol karaoke dallal indítottunk, majd angolul énekeltünk és együtt táncoltunk.

A hét folyamán a résztvevő gyerekek minden programon nagyon aktívak és lelkesek voltak, örömmel és ügyesen végezték a saját maguk által kiválasztott feladatokat.

Ez a programsorozat nem jött volna létre a Forintos Alapítvány támogatása nélkül, amit nagyon szépen köszönünk! Köszönettel tartozunk még a Szülői Munkaközösség vezetőjének és tagjainak, akik az üdítőket biztosították a partyra és kiszolgálták a gyerekeket. Köszönjük még a megjelent kollégák munkáját is, akik a felügyeletet adták péntek délután.

Versenyeredmények:

Plakátkészítő verseny:

1. hely: Danicska Réka 5. a

Varga Dézi Nikol 5. a

1. hely: Forgó Koppány 7. a

Stefán Milán 7. a

1. hely: Szilágyi Viktória 6. o.

Tatár Klaudia 6. o.

Mohorea Dávid 5. b

Remecz Ramóna 5. b

Ugrai Jessica 5. b

Makettkészítő verseny:

1. hely: Gyurik Fruzsina 6. o.

Gyurik Gergő 7. a

Vincze Zsófi 7. b

1. hely: Tatár Klaudia 6. o.
  2. hely: Forgó Koppány 7. a

Stefán Milán 7.a

Kovács Patrik 6. o.

Tóth Márk 6. o.

Különdíj: Farkas Veronika 7. a

Tökfaragó verseny:

1. hely: Gyurik Fruzsina 6. o.
  2. hely: Korcsok Tibor Zoltán 5. b

Korcsok Éva Gabriella 5. b

1. hely: Tatár Klaudia 6. o.

Különdíj: Vincze Zsófi 7. b

Hlobocsányi Bettina 5. b