Élménypedagógia iskolán kívül

DSCF5806

2019. 04. 25-én az EFOP 3.3.7-17-2017-00011 pályázat által intézményünk alsós és felsős tanulói közül 38-an részesei lehettek egy újabb iskolán kívüli élménypedagógiás kirándulásnak, melynek helyszíne a szarvasi Arborétumban található Szabaduló szoba és a Mini Magyarország Makettpark volt. A gyerekeket négy alsós tanító néni kísérte el Szarvasra. Miután megérkezett a csoport a helyszínre, az eltervezett feladatoknak megfelelően a gyerekeket az előre megbeszélt csapatokba állítottuk be. A makettparkba az alsó tagozatos gyerekek mentek Rikkerné Filó Beáta és Török Ágnes tanító nénik kíséretében. A szabaduló szobában a felsős tanulók mutathatták meg, mit tudnak. Őket Kiszelyné Balogh Ildikó és Tarné Nagy Zsuzsanna tanító néni kísérte el. A szabaduló szobában 2×6 fős csapatokat alkottunk. Egyik csapat a Titkok kertjébe, a másik csapat pedig a Viharzóna szobába mehetett be. Ezekben a szobákban logikus gondolkodásra, kitartásra, egymás segítésére, összefogásra és jó csapat munkára volt a tanulóknak szükségük. Természetesen iskolánk 6. osztályos tanulói most is bebizonyították, hogy ezek a képességek megtalálhatóak bennük. Volt olyan, aki jó számolással, nagy bátorsággal, gyorsasággal vagy éppen logikus gondolkodással tudta erősíteni csapatát. A Mini Magyarország Makettparkjában is izgalmas feladatok várták a 3. és 4. évfolyamos gyermekeket. Első feladványuk egy keresős feladat volt. Árnyképek segítségével kellett a csapatoknak megkeresniük hazánk kiemelkedő építészeti alkotásainak a makett párjait, mint például az Esztergomi Bazilikát, a Hősök terét stb. Második feladatuk a nagy Magyarország részleteinek kirakása volt, vagyis egy puzzle. A feladatok végeztével a csoportok pihentek egy kicsit,  és lelkesen mesélték el egymásnak az átélt élményeket, izgalmakat, hogy ki miben volt ügyes, ki mivel tudta a csapatát erősíteni.

Kiszelyné Balogh Ildikó

DSCF5806 DSCF5809 DSCF5823 DSCF5824