,,Egy malomban őrlünk!”

DSCF6555

2019. szeptember 26-án az EFOP 3.3.7-17-2017-00011 pályázat keretében az alsó tagozatról 38 tanuló és kísérőik ellátogattak a szarvasi szárazmalomba valamint 12 felső tagozatos diák a szarvasi szabaduló szobába. A malom bemutatása után tanulóink élménypedagógiai foglalkozásikon vettek részt. A program második felében közösen megtekintettük a szarvasi Tessedik Sámuel Múzeum kihelyezett kiállítását. Az állandó kiállításokon Szarvas történelmével ismerkedhetünk az őskortól a mezővárossá fejlődésig, kismesterségek tárgyait, a szarvasi parasztemberek berendezéseit, a paraszti konyha és kamra jellemző eszközeit, gazdasági eszközöket és az állattartás, állatgyógyászat eszközeit láthattuk. A szabaduló szobák A titkok kertje és a Viharzóna címet viselték. Sajnos nem sikerült a csapatoknak kiszabadulniuk, de sok érdekes, különleges élménnyel gazdagodhattak tanulóink. A szarvasi kirándulásról jókedvűen, vidáman térhettek haza iskolánk diákjai.

Tarné Nagy Zsuzsanna

Nagyszénás, 2019. 09. 27.

DSCF6555

DSCF6557 DSCF6566 DSCF6568 DSCF6570