DIFER 2016/2017

difer_2016_2017_3

Iskolánkban a 2016/2017-es tanévben a két első osztály minden tanulójával elvégeztük a diagnosztikus fejlődésvizsgálatot. A DIFER vizsgáló eljárás az elemi alapkészségek (írásmozgás-koordináció, beszédhanghallás, relációszókincs, elemi számolási készség, tapasztalati következtetés, tapasztalati összefüggés-megértés, szocialitás) fejlődését vizsgálja 4-8 éves korban.

Ismernünk kell az alapkészségek optimális elsajátításának jellemzőit, kritériumait az alapvető fejlődési, fejlettségi szinteket. Részletes ismeretekkel kell rendelkeznie a pedagógusnak a tanulók közötti különbségekről, hogy ennek figyelembevételével tervezhessék a fejlődésük segítését.

A mérést az 1. a-ban Temesvári Mihályné, az 1. b-ben pedig Rikkerné Filó Beáta végezte. Munkájukat ezúton is köszönjük!

difer_2016_2017
A mérés eredményeit megosztjuk a szülőkkel, az osztályban tanító pedagógusokkal és az óvónőkkel.