Az Öveges Laborban jártunk

Januárban 10-én 14 nyolcadikos tanuló vett részt a Vajda Péter Evangélikus Gimnázium által szervezett Öveges Labor foglalkozásain. Kémiai, fizikai és biológiai kísérleteket láttak és végeztek el a tanulók. Kémia órán az oldatok kémhatása volt a téma. Fizika órán légnyomással kapcsolatos kísérleteket láthattak és végeztek el. Biológia órán megismerkedtek a fénymikroszkóppal, metszeteket néztek különböző  szövetekről. A kísérletek és mérések páros munka során zajlottak. A tanulók aktívan részt vettek az órán, érdeklődéssel figyelték a tanári bemutató-kísérleteket. A gyakorlatok jó alkalmat biztosítottak arra, hogy a tanulók bővítsék természettudományos tudásukat.

Köszönjük Nagyszénás Nagyközség Önkormányzatának, hogy biztosított tanulóink utaztatását.