Ajándék a biztonságért

Kiss Rozália rendőrszázados az idei tanévkezdés alkalmából fényvisszaverő matricákkal lepte meg az első osztályos diákokat. A figyelmes ajándékozás célja, hogy a gyerekek biztonságát növelje a mindennapi közlekedés során. A matricák segítségével a kisdiákok jobban láthatóvá válnak az autósok számára, különösen a borús, esős időszakokban vagy a korai sötétedés idején.

A rendőrszázados hangsúlyozta a közlekedési szabályok betartásának fontosságát, és játékos formában ismertette meg a gyerekekkel, hogyan tudnak vigyázni magukra az utakon. Az ilyen jellegű prevenciós programok nagyban hozzájárulnak a közlekedési balesetek megelőzéséhez, és segítik a gyerekeket abban, hogy magabiztosan és felelősségteljesen vegyenek részt a forgalomban.
Az esemény nagy sikert aratott az iskolában, a gyerekek izgatottan viselték az ajándékba kapott matricákat, és alig várták, hogy azokat a táskájukra vagy ruhájukra ragaszthassák.