A VILÁG LEGNAGYOBB TANÓRÁJA 2018 – A FENNTARTHATÓ FEJLŐDÉSÉRT

Az ENSZ 2015 szeptemberében indította útjára a Világ Legnagyobb Tanórája projektjét, amelynek keretében 17 globális célját szeretné megismertetni a gyerekekkel.
A kezdeményezéshez világszerte számos ország – köztük Magyarország is – csatlakozott. Iskolánk is regisztrált résztvevője lett a projektnek, hiszen 2030-ra meg akarjuk valósítani a világvédő célokat.  Az immár negyedik alkalommal megrendezésre kerülő témahét fő célja, hogy 2018. szeptember utolsó hetében minél több iskola diákjai ismerjék meg azokat a nemzetközi törekvéseket, amelyeket a célok elérése érdekében tehetnek. Az Emberi Erőforrások Minisztériuma mint projektgazda, az UNICEF Magyar Bizottság és az UNESCO Magyar Nemzeti Bizottsága az órák lebonyolításához minden korosztálynak óraterveket, vázlatokat, animációs filmeket, rövid képregényt juttatott el. Ebben az évben a kiemelt téma az AKTIVITÁS volt. Iskolánk 3 – 8. osztályos tanulóinak meg kellett fogalmazniuk egyénileg és csoportfeladatokban, mit tehetnek a globális célok elérése érdekében.

A 7. b osztályban például a filmek levetítése és megbeszélése után minden tanuló kapott egy-egy „VilágVédő” sablont, amelyre saját portréja mellé felírta a választott célt, és hogy a következő napokban mit tudna tenni annak megvalósulása érdekében. Legtöbben a környezetvédelmet jelölték meg kiemelt célként, így ehhez készült több lépésben akcióterv.

Tanórán kívül 2018. november 20-ig részt vehetnek a „Gondolkodj globálisan, cselekedj lokálisan!” pályázatban, ahol kreatív ötleteiket fejthetik ki részletesen, továbbá a „SegítsVelem” rajzpályázatban és egy kódolásos internetes játékban.

Ráczné Gálik Márta
osztályfőnök