A magyar kultúra napja – 2020.

1823-ban január 22-én fejezte be Kölcsey Ferenc a nemzeti Himnusz megírását, és 1989 óta ünnepeljük ezen a napon a magyar kultúrát

A megemlékezés ötletét Fasang Árpád zongoraművész vetette fel. Szerinte az évfordulóval kapcsolatos megemlékezések alkalmat adnak arra, hogy nagyobb figyelmet szenteljünk hagyományainknak, erősítsük nemzeti tudatunkat, továbbadjuk tárgyi és szellemi értékeinket.

Ezekre az értékekre igyekeztünk felhívni a hallgatóság figyelmét iskolai műsorunkkal. A 3. a osztály tanulói nagy izgalommal készültek erre a fellépésre. Válogattuk a szövegeket, a verseket, a zenéket. Sokat gyakoroltunk, hogy mindenki bátran, sikeresen hozzá tudja adni saját értékeit.

Január 22-én reggel először a felső tagozaton, rövid pihenő után pedig az alsó tagozaton is bemutattuk műsorunkat. A gyerekek lelkesen vettek részt az előadáson, jó volt látni őket, ahogy legjobb formájukat hozva tették a dolgukat.

Köszönjük a lehetőséget!

 

Nagyszénás, 2020. január 22.

                                                                                                          Zalai Sándorné

DSCF7637 DSCF7656 DSCN8801 DSCN8804 DSCN8806 DSCN8808 DSCN8810