Helytörténeti verseny – Békéscsaba

447849563_1052500509716012_15558101980681231_n
A Békéscsabai Tankerületi Központ Történelem Munkacsoportja harmadik alkalommal rendezte meg háromfordulós helytörténeti versenyét, melyre 22 általános iskolai csapat nevezett. Az első fordulóban a II. világháború települési eseményeit kellett feldolgoznia a csapatoknak egy esszében. A második forduló során a megadott források alapján kellett kitölteniük a versenyzőknek egy fealdatlapot. Ezt követően a 10 legjobb eredményt elérő csapat jutott a döntőbe, melyre 2024. Május 31-én került sor Békéscsabán. A döntőre a csapatoknak az első forduló anyagát kellett prezentálniuk tetszőleges formában. A 7. osztályos RLR csapat egy videofilmet készített. A bemutatók után a Munkácsy Mihály Múzeum helytörténeti kiállítását tekintették meg a tanulók tárlatvezetéssel, majd egy feladatlapot kellett kitöltenük. Délután került sor az eredményhirdetésre, ahol az RLR csapat, Biró Regina, Győző Aletta és Vastag Veronika 6. helyezést értek el. Gratulálunk nekik, büszkék vagyunk rájuk!

Köszönjük a Békéscsabai Tankerületi Központnak a színvonalas verseny szervezését és lebonyolítását!