Hősök napja

A hősök napja, amelyet minden év májusának utolsó vasárnapján tartanak Magyarországon, a magyar nemzet hőseinek emléknapja. Ezen a napon a magyarok azok előtt a katonák és civilek előtt tisztelegnek, akik életüket áldozták hazájukért a háborúkban és szabadságharcokban.
Iskolánkat öt tanuló képviselte, Tóth Zsófia a katonasíroknál, Kontra Boglárka az I. Világháborús emlékműnél, Dobróka Edina a Trianon emlékműnél, Kiss Réka pedig a II. Világháborús emlékműnél mondott verset.
A diákönkormányzat elnöke, Hári Luca koszorúzással tette tiszteletét hőseink előtt.

Ez a nap nem csupán a múlt hőseinek állít emléket, hanem arra is emlékeztet, hogy a hazaszeretet, a bátorság és az önfeláldozás értékei ma is aktuálisak és tiszteletre méltóak. A hősök napja így nemcsak a múltról, hanem a jelen és a jövő generációinak is szól, hogy soha ne felejtsék el azokat, akik a legnagyobb áldozatot hozták Magyarországért.