Pályaválasztás

Szeptember 25-én, délután izgalmas pályaválasztási rendezvényre került sor a Nagyszénási Czabán Samu Általános Iskola aulájában. A környékbeli középiskolák képviselői mutatták be intézményeiket a 7. és 8. osztályos diákoknak és szüleiknek. A cél az volt, hogy a fiatalok és családjaik átfogó képet kapjanak a továbbtanulási lehetőségekről, segítséget nyújtva a közelgő pályaválasztási döntéshez.

A rendezvény során minden iskola standot állított fel, ahol az érdeklődők személyesen is beszélhettek a tanárokkal és diákokkal. A bemutatkozások során szó esett az iskolák képzéseiről, szakképzési programokról, nyelvi lehetőségekről, valamint a felvételi eljárásokról is. Az esemény nagy sikert aratott, hiszen sok diák és szülő talált inspirációt a jövőbeli választásához.